Yaratıcı İş Fikirleri

İnstagram Butik Açma

instagramdan butik açma makale

İnternetten para kazanma dendiğinde instagramdan para kazanmak eğer instagram kullanıcısı iseniz her gün karşılaştığınız bir ticaret biçimidir. Bu konuda bir çok yaratıcı iş fikirleri görmüşsünüzdür. Peki instagramdan para kazanmak gerçekten çok yaratıcı iş fikirleri bulmanızı gerektirir mi? İşte bu sorunun cevabını burada sizlerle paylaşacağız.

instagram butik açma

instagramdan butik açma zor iş mi ? Mahallede butik açmaktan farkı nedir?

İnternetten Para Kazanma

Öncelikle internetten para kazanma fikrinin size çok uzak olmadığını bilmenizi isteriz. İnternetten para kazanma için bugüne kadar denenmiş bir çok yol görmüşsünüzdür. Son yılların en çok para kazandıran işlerinden birisi de e-ticaret işleridir.

internetten para kazanma

internetten para kazanma nasıl yapılır

Peki nedir bu e-ticaret? E-ticaret,  ”elektronik ticaret”in kısaltılmış hali olup, internet sitesi üzerinden ürün ya da hizmetlerin alım satımının yapılmasına denir. Yani internetten para kazanma bir ürün veya hizmet alım satımı ile mümkündür. Günümüzde en yaygın ve popüler olan internetten para kazanma yöntemlerinden birisi ise instagramdan satış yapmak diyebiliriz.

İnstagramdan Para Kazanma

İnstagramdan para kazanma denilince akla ilk gelen şeylerden birisi elbise ve aksesuar satışıdır. Yani bir butik açıp kendinize ait veya stoklu ya da stoksuz olarak çalışabileceğiniz ürünleri satmaktır. Aslında instagramdan para kazanma herhangi bir işletme açma işi ile aynı temele dayanmaktadır. Çok işlek bir cadde üzerinde butik açmak ile aynı şey diyebiliriz. Burada temeldeki fark butik açtığınız caddenin boyu değişmez ancak caddede gezen insan sayısının sınırsız bir şekilde artabilecek potansiyele sahip olması avantajınızadır.

Satış yaparak internetten para kazanma kolay mı ?

Elbette ki her işte olan zorluklar bu iş alanında da var. Doğru ürünü bulmak, kaliteli ürün satışı yapmak, hedef kitlenin ihtiyaçlarını bilmek ve en önemlisi kaliteli hizmet sunmak gerekli. Ancak bu söylediklerimiz dürüst bir ticaret yapmayı hedefleyen herkes için çok kolay. Modapiyasa olarak amacımız sizlere bu konuda her türlü desteği vermek.

Peki instagram butik açmak için dikkat etmemiz gereken başlıklar nelerdir? Aşağıdaki başlıklarda hem yaratıcı iş fikri oluşturmak hem de internetten sınırsız para kazanabilmenizin yollarını anlatacağız.

instagramdan para kazanma

Satış yaparak instagramdan para kazanma

İnstagram Hesap İsmi

İnstagram butik hesabınızın ismi mutlaka akılda kalıcı olmalıdır. Bunun yanında trendlerle uyumlu olmasına dikkate etmekte fayda var. Tabii ki en önemli başlıklardan birisi de özgün olmalıdır.

Beğendiğimiz örnek butik isimleri :

Ayrıca dikkat etmeniz gereken hususlardan biriside instagram butik hesabı açarken profilinizin herkese açık olduğundan emin olmalısınız. Unutmayın ki instagram kullanıcıları herkese açık olmayan hesaplarla vakit harcamak istemezler, hele ki ulaşabilecekleri birçok instagram butik hesabı varken.

Rakip Firmaları Takip Etmek

Rakip firmaları takip etmek ve analizini yapmak gerekir. Yani eğer siz de elbise satacağınız bir instagram butik açtıysanız ve instagramdan para kazanma sizin için öncelikli bir hedefse mutlaka rakip firmaların ne tür elbiseler sattığını, güveni nasıl sağladıklarını, kargo gönderimini nasıl yaptıklarını ve hedef kitlesini iyi araştırıp bununla ilgili çalışmalar yapmanızda fayda vardır.

Ürünlerinizi yayınlarken hashtag yani # kullanımına özen göstermelisiniz. Unutmayın ki hashtaglar hedef kitlenizin size yönelmesini sağlar. Hedef kitleyi iyi gözlemleyip onlara takip isteği gönderin. İlgilerini çekmeyi başarırsanız satış yapmanız kolaylaşacaktır.

Bu başlıkları da dikkate alarak bir instagram butik hesabı açtınız. Artık internetten para kazanma fikri o kadar da uzak değil. Fakat iş bununla bitmiyor tabii ki. İnstagramdan satış yapmak isiyorsanız ürün devamlılığı önemlidir. Sürekli güncel ürünler paylaşmalısınız. Günlük 2 veya 3 ürün paylaşıp haftada en az 4 gün bu periyotlarda paylaşmaya devam etmelisiniz. Ürünlerinizin özgün olması ve fotoğrafların kaliteli olması instagramdan para kazanma fırsatınızı artıracaktır.

Peki neden internetten Para Kazanma için önemli ?

İnstagram butik hesabınız var, ürünleriniz güncel ve özgün ayrıca paylaşımlarınız olması gerektiği gibi peki takipçi sayınızı artırmak için ne yapmanız gerekiyor? Bu sorunun cevabına gelecek olursak ünlülere ve instagram fenomenlerine  ücretsiz kombin göndererek kendi sayfalarında sizi tanıtmalarını sağlayabilirsiniz. Ya da instagram fenomenleri ile reklam anlaşması yapabilirsiniz.

Artık instagram butik açma fikri bulduğunuz yaratıcı iş fikirleri arasında en özel yerini almış bulunmaktadır. İnstagramdan satış yapmak çok zor olmamakla birlikte sabretmeniz gereken bir konudur.

Peki İnstagramdan Ne Kadar Kazanırım ?

Bu sorunun cevabı tamamiyle size bağlıdır. Yani eğer siz hedef kitlenize gönderilerinizde yeterince açık ve anlaşılır olduysanız ( kargo ücreti, ürün bedeni/numarası, kargolama süresi, iade şartları, ödeme seçenekleri) ve hedef kitlenize ulaşım sağladıysanız çok güzel paralar kazanabilirsiniz. İnstagramdan para kazanma, instagramdan satış yapma tamamiyle sizin sunum (güzel ürün fotoğrafları, ürünün açıklamaları) becerilerinize kalmıştır. Çünkü yaklaşık 500 milyon kullanıcılı bir sosyal medya platformu kullanarak satış yapmaya çalışıyorsunuz. Ürünlerinizi güzel pazarlayabilirseniz beklentinizin üzerinde para kazanma olasılığınız oldukça yüksektir.

İnstagramdan Satış Yapmak

Yukarda bahsettiğimiz adımları eksiksiz yerine getirmiş olmanız durumunda instagramdan satış yapmak sizin için çok kolay olacaktır.

Bu makalemizde size yaratıcı iş fikirleri arasında oldukça fenomen olan instagram butik açma konusunu anlatmaya çalıştık. Umarız ki faydalı olmuştur. Moda Piyasa ekibi olarak başarılar dileriz. Bu makale altına siz de yorum ve sorularınızı yazarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

instagramdan satış yapma

yaratıcı iş fikri bulmak ve instagramdan satış yapmak kolay mı

Modapiyasa İnstagram Butikleri için ne yapar ?

Modapiyasa olarak instagram butiklerini destekliyoruz. Modapiyasa ekibimiz instagram butik sayfalarını özenle inceleyip takipçilerine önermektedir. Kaliteli ürün satışı yapan, ürün teslimatında problem yaşatmayan, satış sonrası desteğe sahip butiklerle çalışmak önceliğimizdir.

Modapiyasa Instagram Butik Başvurusu nasıl yapılır ?

Siz de yaratıcı bir iş fikri bulup instagram butik sayfanızı açtıysanız ve en önemlisi kendinize güveniyorsanız hemen Bize Katılmak İster misiniz? sayfamızdan başvurunuzu yapın. Gerekli incelemeler tamamlandıktan sonra ürünlerinizi hedef kitlenize çok daha hızlı ulaştırmanıza yardımcı olalım. Modapiyasa butikler ve çalışma yapıları ile ilgili garanti vermez. Müşterilerin ürünlere hızlıca ulaşması, karşılaştırma yapabilmesi, butiklerle ürün üzerinden hızlıca iletişime geçebilmesi için müşterinin ve instagram butiğinin yanında olan bir e-ticaret platformudur.

Herhangi bir ürünle ilgili ya da butikle ilgili problem yaşamanız durumunda Bize Ulaşın sayfamızdan yaşadığınız deneyimi bize anlatabilirsiniz. Moda Piyasa tarafsız bir platformdur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir