mygardrobe Mağazası

mygardrobe, bir diğer satış yapan instagram butiğimiz. 184 bin takipçiye sahip mygardrobe, yazlık elbiseden, nişan elbisesine, boydsuitten büstiyere kadar bir çok ürün çeşidi yer almakta.Ürün kataloğunun güncel olduğunu ve sürekli yeni ürünlerin eklendiğini söyleyebiliriz. Birçok ürünün hemen hemen bütün beden ve ebatları yer almakta.  itiraf etmeliyiz ki ürünlerin renkli, cıvıl cıvıl olması iştah kabartıcı 🙂

mygardrobe butik tanıtım görseli

 

mygardrobeDM'den sipariş kabul etmiyor. Satışlarını Whatsapp üzerinden gerçekleşetiren butik, instagram hikayelerinde müşteri memnuniyetini gösteren paylaşımlar ve çekilişler ilgili bilgi paylaşımları yapıyor.

mygardrobe butik tanıtım görseli

 

mygardrobe için Kapıda nakit ya da kart ödeme imkanı var. 150₺ ve üzeri siparişlerde kargoyu ücretsiz düzenleyen mygardrobe butiğinde dikkat edilen noktalardan birisi, iade kabul edilmemesi. Bununla beraber ürün değişimi yapılabilmekte.

 

mygardrobe butik tanıtım görseli

 

Sipariş vermek ve soru sormak için Whatsapp : 0542 402 08 10 hattı kullanılıyor.

İnstagram butiklerinden alışveriş yaparken dikkat etmeniz gerekenler :

1- Sipariş vermeden önce ürünü gerçekten beğenip beğenmediğinize emin olmalısınız.

2- Sipariş vermeden önce alışveriş yapmak istediğiniz butiği bir süre takip etmeniz önemli. Butik takibi yaparken dikkat edeceğiniz önemli  detaylar:

  1. Şipariş vermek istediğiniz butiğin ürünleri altında gerçek yorumlar var mı?
  2. Eğer yorum göremiyorsanız butik yorumları kapamış veya siliyor olabilir.
  3. Eğer yorumlar kapalıysa butiğe almayı düşündüğünüz kıyafetle ilgili detaylı sorular yöneltin. Yeterli bilgiyi zamanında alabiliyorsanız bu, butiğin sattığı ürüne hakim olduğunu ve sorulara zamanında cevap verdiğini gösterir. Zamanında ve yeterli bilgi verilmiyorsa aklınıza gelmesi gereken " ürünü satarken sizinle zamanında ilgilenmeyen bir butik , satın aldığınız ürünle ilgili sorun çıkması durumunda size mağduriyet yaşatabilir."
  4. Yorumları kapatmayan bir butik olumsuz yorumların tamamını yazılır yazılmaz engelleyemeyeceği için sıkı bir takiple araştırdığınız butikle ilgili olumsuz yorum yapan bir müşteri yorumunu mutlaka görürsünüz. Olumsuz yorum sahibine butikle ilgili nasıl bir sorun yaşadığını DM (Direk Mesaj) göndererek sorabilirsiniz.
  5. Mağaza adresi olan butikler her zaman düzgün çalışmayabilir. Çok beğendiğiniz bir ürün olduğu takdirde yakınsa gidip ürünü yerinde görmeniz ve deneyerek almanız daha güvenli olacaktır.
  6. Butiklerin ürünlerine aldığı yorumlar ve beğeniler her zaman gerçekçi olmayabilir. İnstagram hesapları ve paylaşımları için beğeni ve yorum satın almak mümkün.

 

3- Her ürün için kargo, değişim ve iade durumlarını tek tek sormanız faydanıza olacaktır.

4- Aldığınız ürünün fiyatına göre kargo ücretini mağazalar karşılayabiliyor bu nedenle sipariş verirken kargo ücretinin ürün fiyatına dahil olup olmadığını sormalısınız.

5- Butikler bazen sadece beden değişimi yapmaktadır. Aldığınız ürün küçük veya büyük gelirse bunu değiştirmek için firmanın elinde farklı bedenlerde ürün var mı önceden sormanızda fayda vardır.

6- Bazı İnstagram butikleri beden değişimine ilave olarak model değişimini de yapmaktadır. Size gelen ürünü beğenmezseniz farklı bir ürünü seçip almanız konusunda size yardımcı olacaklardır.

7- Değişim süreçlerinde kargo ücreti alıcıya ait olacağı için alışveriş onayı vermeden önce emin olmanız sizi ekstra kargo maliyetinden kurtaracaktır.

8- İnstagram butiklerinin neredeyse tamamı iade kabul etmemekte. Eğer alacağınız ürünü herhangi bir nedenden ötürü beğenmez ve iade etmek isterseniz bu kabul edilmez. Sorun yaşamamak için her alışverişinizden önce şartları görüşmenizde fayda var.

 

 

Eğer siz de instagram üzerinden bir butik açıp ürünlerini sosyal medyada satmak isterseniz, yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. "Yook, benim zaten bir butik instagram hesabım var, ancak ürünlerimi detaylı bir şekilde sergilemekte zorlanıyorum" diyorsanız, sizi butik katılım formumuzu doldurmaya davet ediyoruz 🙂

Güzel ve tatlı alışverişler 😉

mygardrobe Mağazasının Ürünleri